Systemy w
poradniku komputerowym
Znajdziesz tu porównanie
systemu Windows oraz Linux
ponadto dowiesz się jak łatwo
i za darmo przyspieszyć Windowsa.

Windows 8


windows 8 Już od jakiegoś czasu w mediach huczy na temat nowego Windowsa 8. Jak zwykle, gorąco przekonują nas, że kolejny system będzie jeszcze lepszy (w tym wypadku od i tak już dobrego) systemu Windows 7. Możemy się domyślać, że firma Microsoft zachowa swój cykl wydawania Osów i system pojawi się na półkach w 2012 roku.
Jakie będą zmiany. Na razie dziennikarze spekulują. Ponoć w 8 wersji ma być jeszcze bardziej uproszczony proces instalacyjny. Ma zniknąć pasek Start, w zamian mają pojawić się nowe funkcje. Prędkość systemu ma się jeszcze zwiększyć tak jak poziom stabilności oraz bezpieczeństwa systemu. Prawdopodobnie Windows 8 pojawi się tylko i wyłącznie w wersji 64 bitowej.
Przyznam, to wszystko brzmi ciekawie. Jednak do tych słów jestem nastawiony troszkę sceptycznie. Choćby wymieniona wcześniej "rewolucyjna" zmiana z paskiem Start - zapowiadali ją już przed wyjściem Windowsa 7, jak jest przekonaliśmy się sami. Według mnie czas pojawiania się nowych Os-ów (co 3 lata) jest trochę zbyt częsty. Wiem, że przemysł komputerowy bardzo szybko się rozwija. Jednak uważam, iż powoli w tym wszystkim zaczyna panować mały chaos.

Zobacz także darmowy sposób na przyspieszenie Windowsa 7