Systemy w
poradniku komputerowym
Znajdziesz tu porównanie
systemu Windows oraz Linux
ponadto dowiesz się jak łatwo
i za darmo przyspieszyć Windowsa.

Przyspieszanie Windowsa 7


wirusy komputerowe1. Wirusy
Jednym z najistotniejszych punktów na tej liście będzie właśnie ochrona przed wirusami, aplikacjami szpiegującymi czy też trojanami. Ich pojawienie się na dysku bardzo mocno zwalnia komputer. Dlatego też w sposób szczególny zabezpiecz się przed nimi. By to zrobić zainstaluj system antywirusowy. Jaki? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w innym naszym artykule przedstawiającym mały ranking darmowych programów antywirusowych.

2 .Gadżety
Na pulpicie często znajdują się różne gadżety. Łatwo się domyśleć, że one także zwalniają uruchamianie systemu. W tym wypadku można zamknąć wyświetlanie apletów, a nawet je odinstalować. Musisz tylko otworzyć panel sterowania i uruchomić aplet Odinstaluj program. Kliknij Włącz lub wyłącz systemowe funkcje. Potem usuń „ptaszka” obok Platformy gadżetów Widowsa, po czym potwierdź zmiany. Gotowe!

Wykonałeś powyższe kroki? To dopiero początek pracy. Żeby widzieć przyzwoite efekty powinieneś wykonać wszystkie 10 kroków, tak więc zapraszam do dalszego czytania artykułu o przyspieszeniu Windowsa 7